Jakie dodatki do zup warto zrobić?

Redakcja

21 stycznia, 2024

Zupa to świetny sposób, aby najeść się spożywając mniej kalorii i istnieje wiele sposobów, aby ją go jeszcze zdrowszym. Oto 3 dodatki, które zdecydowanie powinieneś włączyć do swojej następnej miski zupy, jeśli chcesz przekształcić ją w zwycięzcę utraty wagi.

Jeśli próbujesz schudnąć lub po prostu jeść bardziej zdrowo, zupa jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz dodać do swojej diety. Jest ona pełna błonnika i wody, które pomagają utrzymać uczucie sytości na dłużej, a tym samym zapobiegają przejadaniu się w późniejszym okresie dnia. Jednak większość komercyjnych zup jest pełna tłuszczu, cukru i soli – nie są to dokładnie te składniki, które pomogą Ci schudnąć. Zamiast więc sięgać po paczkę gotowej zupy za każdym razem, gdy dopadnie cię głód, dlaczego nie zrobić własnej, zdrowej wersji? Oto kilka prostych wskazówek, jak możesz to zrobić.

Fasola

jest doskonałym dodatkiem do każdego rodzaju zupy, ponieważ jest pełna błonnika, który pomaga regulować układ trawienny i utrzymać uczucie sytości na dłużej. Ostatnie badania wykazały, że spożywanie dużych ilości błonnika spowodowało zmniejszenie zachcianek żywieniowych i zmniejszenie rozmiarów porcji w porównaniu z osobami, które stosowały dietę o niskiej zawartości błonnika.

Dodanie fasoli do zupy zmniejszy Twoje ogólne spożycie pokarmu w ciągu dnia. Fasola jest również doskonałym źródłem białka pochodzenia roślinnego, więc utrzyma cię najedzonym na dłużej i zapewni trwałe uwalnianie energii, co jest świetne, jeśli chcesz schudnąć, ponieważ białko utrzymuje uczucie pełności na dłużej i promuje spalanie tłuszczu.

Dlatego fasola jest również świetnym dodatkiem do sałatek. Pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi i zapobiega spadkom energii, które często powodują, że sięgamy po niezdrowe przekąski, a także jest doskonałym źródłem żelaza.

Warzywa

Możesz myśleć, że warzywa są oczywistym dodatkiem do każdej zupy, ale wiele osób przeocza ich potencjał, jeśli chodzi o zrobienie pysznej i zdrowej dietetycznej zupy. Jedną z głównych zalet dodawania warzyw do zupy jest to, że są one niskokaloryczne, a jednocześnie mają wysoką zawartość błonnika, co oznacza, że są niezwykle sycące. Jeżeli próbujesz tracić wagę, warzywa są ważnym dodatkiem. Jedno badanie wykazało nawet, że włączenie warzyw do zupy zmniejszyło ilość spożywanych kalorii aż o 20%, więc jeśli próbujesz schudnąć, powinieneś zdecydowanie dodać warzywa do swojej następnej miski zupy.

Grzyby

Grzyby są pełne składników odżywczych i świetnie smakują dodane do zup. Są niskokalorycznym dodatkiem, który napełni cię i powstrzyma przed przejedzeniem. Jedno z badań wykazało, że błonnik zawarty w grzybach zmniejsza głód i chęć jedzenia, dlatego też są one często zalecane dla osób próbujących schudnąć. Są one również dobrym źródłem witaminy B i witaminy E, które są ważne dla ogólnego stanu zdrowia, a także znane są z tego, że pomagają obniżyć poziom cholesterolu.

Polecane: