Najlepsze dania z kurczaka

Redakcja

14 stycznia, 2024

Kurczak to rodzaj mięsa, które cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na walory smakowe oraz łatwość przygotowania. Poniżej znajdziesz pomysły na najlepsze dania z kurczaka.

Kurczak faszerowany

Przygotuj 1 jednego kurczaka o wadze około 1,5 kg, 300 gram mielonego mięsa wieprzowego, 300 gram pieczarek, 1 cebulę, 2 ząbki czosnku, masło, sól, pieprz i przyprawę do kurczaka oraz olej. Kurczaka natrzyj przyprawą oraz solą i pieprzem (z zewnątrz i wewnątrz), następnie odstaw do lodówki na co najmniej godzinę. W międzyczasie przygotuj farsz- usmaż razem na maśle pieczarki, cebulę i czosnek pokrojone w kostkę. Następnie wymieszaj je z surowym mięsem Nadzieniem wypełnij środek kurczaka i piecz go w temperaturze 200 stopni Celsjusza przez około godzinę. 

Kurczak w sosie śmietanowym

Przygotuj pierś z kurczaka około 1 kg, 250 ml śmietany 18 %, sól, pieprz, zioła prowansalskie, olej. Kurczaka pokrój w kostkę, dopraw solą, pieprzem i ziołami. Usmaż na oleju. Pod koniec smażenia zalej mięso śmietaną i duś chwilę pod przykryciem. Świetnie pasuje do makaronu, ryżu i ziemniaków.

Kurczak w sosie pieczarkowym

Przygotuj pierś z kurczaka około 1 kg, 250 ml śmietany 18 %, sól, pieprz, zioła prowansalskie, około 300 gram pieczarek, olej. Kurczaka pokrój w kostkę, dopraw solą, pieprzem i ziołami. Usmaż na oleju. Pieczarki pokrój w kostkę, dopraw solą, usmaż. Dodaj do nich wcześniej przygotowane mięso, pod koniec smażenia zalej śmietaną i duś chwilę pod przykryciem. Świetnie pasuje do makaronu, ryżu i ziemniaków.

Polecane: